Przewóz zwłok z zagranicy i organizacja pogrzebu

Gdy droga nam osoba umrze w obcym kraju, będąc jej najbliższą rodziną, mamy obowiązek zorganizowania transportu jej zwłok do Polski. Proces ten wydawać się może dziwny oraz niemożliwy do przeprowadzenia, co jest zresztą bliskie prawdzie w przypadku, gdy chcielibyśmy wykonać to na własną rękę. Najlepszym rozwiązaniem w tej sytuacji jest, oczywiście, skorzystanie z usług specjalistycznej firmy transportu pogrzebowego, która usprawni całą operację i dopełni w naszym imieniu wielu niezbędnych formalności.

Sprowadzanie zwłok z zagranicy - przygotowanie niezbędnych dokumentów
Renomowany zakład pogrzebowy, który oferuje między innymi przewóz zwłok z zagranicy, współpracuje z konsulatami oraz ambasadami, co ma ogromny wpływ na szybkość przebiegu całej operacji. Co więcej, oprócz zorganizowania niezbędnych dokumentów pogrzebowych, ma również w swojej ofercie sporządzanie tłumaczeń aktów zgonów oraz pozostałych istotnych zaświadczeń i pozwoleń. Warto wspomnieć, że aby uzyskać zgodę na transport zwłok z zagranicy, należy być w posiadaniu następujących dokumentów: aktu zgonu, zaświadczenia medycznego mówiącego o tym, że zgon nie wystąpił na skutek choroby zakaźnej oraz zaświadczenia z firmy pogrzebowej, które potwierdzi, że transport szczątków będzie spełniał wszystkie odpowiednie normy. W przypadku przewozu prochów wymagane są także między innymi: zaświadczenie o kremacji zwłok (czyli 'certificate of cremation') oraz zaświadczenie z zakładu pogrzebowego, które potwierdza, że urna została wykonana z metalu i znajdują się w niej wyłącznie prochy.

Kompleksowa obsługa pogrzebu świadczona przez zakład pogrzebowy
Specjalistyczny zakład przewozu zwłok zajmie się także przygotowaniem osoby zmarłej do transportu. Co więcej, warto mu również zlecić usługi związane z wyprawieniem pogrzebu osoby zmarłej. Renomowany zakład pogrzebowy zajmie się kosmetyką zwłok, udostępni salę życzeń, jeśli takie będzie życzenie najbliższej rodziny, umożliwi zakup trumny lub urny, a także niezbędnych akcesoriów oraz bukietów i wiązanek. Poza tym będzie również stanowił nieocenioną pomoc podczas organizacji ceremonii pogrzebowej i stypy, zajmując się oprawą muzyczną czy przejmując obowiązki związane z transportem wszystkich uczestniczących w uroczystości.

Nieoceniona pomoc zakładu pogrzebowego
Zarówno przewóz zwłok z zagranicy, jak i organizację pogrzebu warto więc zlecić profesjonalnej firmie. Wyręczy nas ona z wypełniania mnóstwa formalności, których i tak prędzej czy później zmuszeni bylibyśmy dopełnić.

Zobacz też: Transport zwłok z zagranicy | Epitafium Przewozy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *