Kosze na śmieci

Nasz kraj wygląda coraz piękniej. Mam tu na myśli zadbane skwery, parki czy po prostu czyste chodniki. Może jeszcze daleko nam do doskonałości, niemniej jednak jest już całkiem nieźle. Pod tym względem można nas już spokojnie porównywać do innych państw. O ten pozytywny wizerunek dbają zarówno włodarze miast, miasteczek czy wsi, ale również ich mieszkańcy.

Oczywiście jeszcze nie wszyscy, ale zdecydowana większość. Kiedyś liczono na to, że ktoś inny to zrobi, posprząta, zasadzi kwiatki, teraz każdy wie, że o porządek wokół swego domostwa musi zadbać sam. Trochę gorzej jest w sytuacji gdy taki człowiek znajduje się w obcym sobie, publicznym miejscu. Wtedy zdarza mu się wyrzucić na chodnik papierek czy niedopałek papierosa.

No chyba, że na swej drodze widzi kosze uliczne metalowe. Wtedy poczucie przyzwoitości nie pozwala mu śmiecić. Papierek trafi do kosza. Z tego też względu burmistrzowie miast i sołtysi wsi, starają się by takie kosze były w każdej części miejscowości, by były dobrze widoczne, ale też by zdobiły otoczenie. Bo kosz na śmieci wcale nie musi być brzydki. Producenci tego typu rzeczy dobrze o tym wiedzą i starają się by kosze uliczne i parkowe były swoistymi, małymi dziełami sztuki.

W zależności od tego, gdzie chcemy ustawić taki kosz, może on być wykonany w stylu klasycznym lub bardzo nowoczesnym. Bardzo popularne są też dodatkowe zdobienia czy finezyjne pokrywy. Widać to dobrze zwłaszcza w zabytkowych częściach miast czy też w parkach. Kosze parkowe na śmieci wykonane są zazwyczaj w takiej samej stylistyce jak ławki i lampy.

Chodzi o to, aby wszystko razem tworzyło spójną całość. Jeśli ta zasada zostanie zachowana, taki park będzie naprawdę miejscem pięknym i skłaniającym do wypoczynku. Zarządy osiedli doskonale o tym wiedzą i robią wszystko by tak właśnie było.

Więcej na: http://konarch.pl/kategoria/kosze-na-smieci/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *