Mechanika samochodowa w Polsce

W Polsce mechanik samochodowy w ostatnim czasie jest zawodem bardzo dochodowym. Jeżeli ktoś zna się na naprawie samochodów, bez żadnego większego problemu znajdzie pracę w porządnym warsztacie samochodowym. Co najważniejsze, dobry mechanik samochodowy może zarobić naprawdę duże pieniądze.

W Polsce pojawia się coraz więcej kierowców i dlatego też na naszych drogach porusza się coraz większa liczba samochodu. Należy jednak pamiętać, że Polacy kupują przede wszystkim używane samochody, dlatego też częste wizyty u mechaników samochodowych nie jest czymś dziwnym. W naszym kraju dochodzi również do częstych wypadków i dlatego też naprawy blacharskie są na porządku dziennym.

Jeżeli kupujemy używany samochód warto sprawdzić lakier, by upewnić się, czy nasz przyszły samochód nie miał wcześniej żadnej stłuczki. Jednak lakiernictwo samochodowe w naszym kraju stoi na bardzo wysokim poziomie i bez pomocy doświadczonego mechanika trudno będzie nam samodzielnie ocenić, czy auto było bezwypadkowe. Jeżeli z kolei planujemy sprzedaż nowego auta to dobrym pomysłem jest również odwiedzenie lakiernika, który pomoże nam upiększyć karoserię naszego auta, dzięki czemu zdecydowanie łatwiej będzie nam go się pozbyć.

Wizyty u mechanika samochodowego, jak każdy kierowca wie, nie należą do najprzyjemniejszych. Jeżeli mamy stare auto to często musimy wymieniać w nim różne podzespoły, a jak wiadomo części samochodowe nie należą do najtańszych. Najważniejsze jest jednak bezpieczeństwo jazdy dlatego też mechanika samochodowa w naszym aucie powinna działać bez żadnych zarzutów.

Jeżeli interesuje Nas mechanika samochodowa to możemy zawsze samodzielnie spróbować swoich sił w naprawie auta. Jeżeli wiążemy swoją przyszłość z naprawą samochodów to musimy pamiętać, że zawód ten nie jest zbyt dobrze płatny. Według najnowszych danych w Polsce przeciętnie mechanik samochodowy zarabia 1900 zł netto. Należy jednak wziąć pod uwagę że pracuje on średnio 10 godzin dziennie i do tego dochodzi również praca w soboty. Zdecydowanie większe zarobki mają lakiernicy samochodowy. Według najnowszych danych przeciętny lakiernik samochodowy może liczyć na zarobki w granicy 2435 netto. Oczywiście nasze zarobki uzależnione są od posiadanych umiejętności, godzin pracy w tygodniu i oczywiście od warsztatu samochodowego w którym pracujemy.

Należy pamiętać również, że lakierników samochodowych dzielimy na tych, którzy pracują w warsztatach samochodowych oraz na tych, którzy pracują z kolei w fabrykach samochodowych. Oczywiście Ci drudzy mogą liczyć na zdecydowanie większe zarobki, ale co najgorsze są oni coraz częściej zastępowani przez maszyny.

Należy pamiętać również, że lakiernictwo samochodowe to nie tylko samo malowanie samochodów. Do obowiązków lakiernika samochodowego należy również przeprowadzaniu remontów i renowacji powierzchni nadwozi samochodowych. Praca ta wiążę się również ze sporym ryzykiem dla naszego zdrowia, ponieważ lakier samochodowy jest bardzo trujący, dlatego też należy pamiętać o odpowiednim zabezpieczeniu się przed lakierowaniem i o przygotowaniu specjalnego miejsca do lakierowania.

Źródło: twojmechanik.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *