Właściwości zdrowotne konopi

Stosowanie marihuany jest jednym z najbardziej kontrowersyjnych tematów w Polsce. Posiada wielu swoich zwolenników oraz przeciwników. Każda strona posiada swoje mocne argumenty, dlatego niezwykle ważne jest wprowadzenie najlepszego kompromisu. Przeciwnicy marihuany krytykują ją za jej właściwości odurzające oraz możliwość uzależnienia się młodzieży od jej wpływu.

Są to mocne i niepodważalne argumenty, jednak należy również pamiętać o innej jej stronie. Zwolennicy marihuany od lat informują o jej niesamowitych właściwościach, które zostały udowodnione licznymi badaniami naukowymi. Obecnie wiele krajów pozwoliło na sprzedaż tak zwanej medycznej marihuany. Medyczna marihuana może być przepisana tylko i wyłącznie przez lekarza w celach medycznych.

Stosują się ją przy leczeniu chorób sztywności mięśni, takich jak choroba Parkinsona i stwardnienie rozsiane. Jest też używana przy chemioterapii, jako substancja wspomagająca, osłabiająca objawy chemioterapii oraz w leczeniu przeciwnowotworowym w połączeniu z innymi zabiegami onkologicznymi.

Popularne jest też leczenie za pomocą marihuany bólu przewlekłego wynikającego z różnych przyczyn, szczególnie bólu neuropatycznego i przerzutowego oraz bólu wtórnego związanego z zapaleniem kości i stawów. Poza lecznicą marihuaną o wiele częściej spotykany i łatwo dostępny jest olej z nasion konopi. Wiele badań naukowych wskazuje, że olej konopny ma niesamowity wpływ na nasze zdrowie. Działa zbawienie na układ sercowo - naczyniowy, ponieważ zapobiega miażdżycy, wzmacniają naczynia krwionośne i usprawniają przepływ krwi.

Dodatkowo oleje konopne zapobiegają występowaniu zatorów, ponieważ hamują agregację, czyli sklejanie się krwinek czerwonych, co powoduje powstawanie zakrzepów i czopów, które zatykają następnie naczynia krwionośne. Posiada również niesamowite właściwości przeciwbólowe.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *