Ślubne chwile na zdjęciach

Jako świeżemu małżonkowi, tematy ślubne nie są mi obce. Gorączka przedślubna, ogromny wybór możliwości i usług a Młoda Para ma setki decyzji do podjęcia, data, rodzaj ceremonii, miejsce ceremonii, miejsce wesela, nazwisko, suknia, garnitur, buty, pierwszy taniec, kamerzysta i oczywiście zdjęcia ślubne oraz sesje ślubne. Pamiętajcie, żeby nie zostawiać fotografa ślubnego na ostatnią chwilę, bo wbrew pozorom fotografia ślubna to jedna z najistotniejszych kwestii ślubnych.

Nasi dziadkowie i babcie jak było ich na to stać to w dzień ślubu lub dzień po szli najczęściej sami, rzadziej z rodzicami do zakładu fotograficznego wykonać dwa lub trzy zdjęcia. Dziś fotografia ślubna pozwala uwiecznić chwile składania przysięgi, życzeń i zabawy weselnej na tysiącach zdjęć, z których możemy wybrać kilkanaście do pokazywania znajomym i rodzinie lub nawet kilkadziesiąt do rodzinnego albumu. Znam też pary którym wystarczają zdjęcia w formie cyfrowej i świadomość że mogą do nich wrócić w każdej chwili.

Fotografia ślubna i okolicznościowa to już nie tylko kilka zdjęć pozowanych na sztucznym tle w jednym z salonów fotograficznych jakie posiada Bochnia. Obecnie przyszli nowożeńcy mają do wyboru sesje narzeczeńskie, sesje ślubne w domu, w plenerze - Bochnia ma tutaj co zaoferować - czy na terenach i w budowlach zabytkowych. Fotograf ślubny może być obecny przy Młodej Parze od rana, uwieczniając gorączkowe przygotowania, fryzury i makijaże Panny Młodej, Mam i sióstr. Potem błogosławieństwo, kościół lub Urząd Stanu Cywilnego po zabawę weselną.

Poszukując fotografa na ślub i czytając o wymaganiach Par Młodych natknąłem się na niejedną ciekawostkę jak np. możliwość wykonania fotoreportażu z nocy poślubnej. Na szczęście razem z żoną byliśmy zgodni i nas interesowały jedynie zdjęcia z przygotowań, ceremonii ślubnej i sali weselnej, tylko tyle i aż tyle. Dodatkowo krótka sesja w centrum Bochni - na starym mieście oraz w pobliskim parku i mamy piękną pamiątkę.

Ważne żeby wybierając fotografa i zakres jego usług kierować się nie tylko możliwościami finansowymi i aktualną modą ale również zdrowym rozsądkiem, bo nie oszukujmy się, na poślubnym spotkaniu "na oglądanie zdjęć" możesz pokazać gościom 100 wybranych może 120 ale przy większej ilości takie spotkanie zrobi się nudne...

Jeśli interesuje Was fotografia ślubna a Waszym domem jest Bochnia - postawcie na fotografię ślubną w wydaniu: http://www.fotodziedzic.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *