Spraye i pistolety lakiernicze do auta

Kiedy kupujemy nowe auto, wygląda ono wspaniale. Wystarczy jednak upływ czasu, chwila nieuwagi czy drobna kolizja i stan naszego samochodu ulega pogorszeniu. Co zrobić, gdy dostrzeżemy na nim rysy, odpryski od kamieni, wgniecenie czy korozję na klapie? Możemy oddać samochód do warsztatu blacharsko - lakierniczego.

Jeżeli jednak mamy naturę majsterkowicza i chcemy dokonać naprawy samodzielnie, z pomocą przyjdzie nam wtedy gotowa farba samochodowa i lakiery w sprayu oraz pistolety lakiernicze. Możemy kupić farby i lakiery do większości marek samochodowych. Sklepy sprzedające te towary oferują także kompleksowe porady, również internetowe na swoich blogach. Znajdziemy tam informacje jak zrobić zaprawkę lakierniczą, czy jak usunąć świeże odchody ptaków.

W sklepach z materiałami lakierniczymi uzyskamy wskazówki, gdzie znaleźć tabliczkę z numerem lakieru naszego auta Co zrobić jeżeli nie odnajdziemy poszukiwanego numeru w dziale lakierów? Farba samochodowa  sprzedawana ostatecznie jako lakier w sprayu może zostać także dorobiona na zamówienie. Produkt przygotowywany jest na podstawie podanego numeru koloru samochodu lub dostarczonego wzorca (może nim być np. kawałek blachy wycięty z uszkodzonego auta). Przygotowane w mieszalniku kolory są nabijane w spray ułatwiający aplikację z regulowaną dyszą rozpylającą. W przypadku dorabiania koloru liczyć się należy z ewentualną różnicą w odcieniu koloru. Może ona wynikać z wielu czynników m.in, wieku auta czy ewentualnych wcześniejszych napraw samochodu. Najlepsze efekty uzyskamy malując auto w temperaturze 20 stopni Celsjusza z odległości 25 - 30 cm.

Zdecydowanie najlepszy wygląd daje lakierowanie trzema cienkimi warstwami, zamiast jednej grubej, przy której powstaje niebezpieczeństwo zacieków i smug. Po odnowieniu powłoki lakierniczej przyjdzie nam już tylko przy pomocy odpowiednich kosmetyków dokonywać ogólnej pielęgnacji auta.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *