Oświetlenie ledowe

żarówka ledPolacy starają się oszczędzać energię elektryczną. Żeby zmniejszyć koszty rachunków za prąd rezygnują z tradycyjnych żarówek i zamieniają je na nowoczesne, energooszczędne formy oświetlenia.
Popularne stają się żarówki ledowe, gdzie źródłem światła jest dioda elektroluminescencyjna. Czym charakteryzuje się żarówka LED i jakie ma zastosowanie? Żarówki LED to nowoczesna technologia oświetlania pomieszczeń przy wykorzystaniu jak najmniejszej ilości energii. Światło emitowane przez taką żarówkę cechuje się bardzo dużą intensywnością oraz daje bardzo przyjemną i neutralną dla oka barwę. Światło jest łagodne, co powoduje tworzenie ciepłego nastroju w pomieszczeniu, w którym zainstalowano takie żarówki. Najczęściej stosuje się żarówki w kolorze światła: ciepłe białe, zimne białe, kolorowe RGB, światło dzienne. Dodatkowo żarówki ledowe mają długą żywotność, zwłaszcza w porównaniu z tradycyjnymi żarówkami żarowymi, które bardzo często się przepalały. Szacuje się, że żarówki LED mogą działać nawet 25 razy dłużej niż tradycyjne.
Żarówki ledowe z powodzeniem stosuje się także w pomieszczeniach biurowych oraz halach produkcyjnych, gdzie oświetlenie musi mieć odpowiednie natężenie. Takie, które spełnia wymogi bezpieczeństwa i higieny pracy. Uznaje się także, że żarówka LED jest bardziej przyjazna dla środowiska naturalnego. Dlaczego? Ponieważ emituje do środowiska znacznie mniej dwutlenku węgla i promieniowania UV.
W porównaniu do tradycyjnych żarówek, ledowe charakteryzują się znacznie większą ceną. Niemniej wysoką cenę rekompensuje długi czas eksploatacji żarówki oraz niskie koszty użytkowania. Innymi słowy główne zalety żarówki LED to energooszczędność (mniejsze zużycie prądu), mniejsza ilość wydzielanego ciepła, długa żywotność, a także przyjemny, nowoczesny wygląd, wpływający na wystrój wnętrza.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *